Home  |

Zajímavé odkazy  |

Novinky  |

| FAQ dotazy |

| Kontakty |

 
 O PROGRAMU
 
  NÁHLEDY (foto)
  VIDEOUKÁZKY
 DEMO
 
  PŘÍRUČKY
 
  CENÍK
  PODPORA
  DALŠÍ produkty
 
  OBJEDNÁVKY
 

    Aktuálně: 

verze 3.02
 

  AKTUALIZACE
    (Upgrade)

 

 

Alex  - Časté dotazy

 

1. Program neobsahuje všechny společnosti se kterými spolupracuji, ani všechny jejich produkty. Co s tím?

1a.  Jak sloučit papírové a elektronické dokumenty o klientovi s prací v Alexovi?

1b. Jsem v Alexovi a potřebuji najít nápovědu k té oblasti, kde se v programu právě nacházím. Jak to udělat?

1c. Mám ostrou verzi s daty klientů 2.02, mohu si na to nainstalovat demoverzi 3.02 ?

2. Mohu si vést provize, které mám ze svých podřízených?

2a. Nevidím v Alexovi dole tlačítka a nemohu ho ovládat.

3.  Chci si e klientovi přiřadit jeho dokumenty (nabídky v MS Excelu, MS Wordu, nascanované smlouvy, nahranou schůzku na magnetofonu - např. v mp3... Jak to mám udělat ?

3a.  Nemohu opustit detail smlouvy, jak se odsud dostanu?

4.  Formulář pro souhlas (se zpracováním údajů a se zasíláním e-mailů)

5.  Mohou Alexe používat slovenští uživatelé?

6.  Jak mám nainstalovat novou demoverzi 3.02, když na  PC již mám demoverzi starou? (stará demoverze je verze 1.00,  2.00 a 2.01, 2.02)

7.  Na co je registrační karta?

8.  Nemám zatím žádnou tiskárnu, jak mám jakoukoliv nainstalovat?
   Jak poslat sestavu pro tisk e-mailem?

9.   Mám připojené dva monitory a Alex se mi roztáhne na hlavním   monitoru doprava mimo plochu tak, že nevidím v Alexovi pravé dolní tlačítka. Co s tím?

10.  Chtěl bych mít u každého klienta jeho investiční profil. Jak to mám udělat?

11. Funguje Alex pod Windows Vista či Windows 7?

12.  Hromadná korespondence, štítky...

13.  Mohu si vést provize, když pracuji pro více plátců provize ?

14.  Dělá mi problémy najít v příručce příslušnou kapitolu a otázku

15.  Jak vytisknout příručku ?

16. Spodní lišta na širokoúhlém monitoru vám zakrývá polovinu spodních tlačítek.

 

 

24.3.2007
1.  Program neobsahuje všechny společnosti se kterými spolupracuji, ani všechny jejich produkty. Co s tím?

Vše se nastavuje v Číselníkách.
Všechny Číselníky programu Alex lze uživatelsky jednoduše doplňovat.
Program mohou tedy bez problému použít např. i slovenští poradci.
V programu jsou po instalaci jen vzorově některé společnosti a jejich produkty a předpokládá se, že každý uživatel si do číselníků doplní společnosti a jejich produkty, které sám při své práci používá.

Do číselníků se doplní nové údaje pomocí tlačítka Založit.
Pokud se stane, že přímo při vyplňování smlouvy nenajdete odpovídající
záznam v číselníku, vyplníte jakoukoliv společnost a produkt existující v
číselníku (formulář smlouvy hlídá abyste vyplnili minimálně podtržené údaje, jinak se z něj bez jeho zrušení nedostanete).
Potom můžete společnost, produkt atd. okamžitě doplnit - v každém formuláři smlouvy je v pravém dolní rohu tlačítko (s obrázkem nástrojů), které zobrazí všechny číselníky. Do nich lze vložit chybějící údaj a ten potom převzít do rozpracovaného formuláře smlouvy.
 
1a.  Jak sloučit papírové dokumenty klienta s prací v Alexovi?
Ve formuláři klienta či kontaktu je pole složka, kam si zadáte číslo složky, ve které máte papírové dokumenty klienta. Elektronické dokumenty (v MS Excelu, MS Wordu, nascanované smlouvy atd. si přiřadíte pomocí Alexe k příslušnému klientovi a vždy je snadno najdete a spustíte či zobrazíte.
1b. Jsem v Alexovi a potřebuji najít nápovědu k té oblasti, kde se v programu právě nacházím. Jak to udělat?
Vpravo dole je tlačítko s obrázkem knihy = Help. Po stisknutí se automaticky dostanete do příručky na to místo, kde je popisována práce v té oblasti, kde právě jste. Např. vyplňujete formulář klienta - automaticky se tak dostanete do příručky do kapitoly Klienti - vyplňování formuláře.

1c. Mám ostrou verzi s daty klientů 2.02, mohu si na to nainstalovat demoverzi 3.02 ?
V žádném případě NE. Jediné řešení je nainstalovat AKTUALIZACI z 2.02 na 3.02 (UPGRADE).
14.6.2007
2.  Mohu si vést provize, které mám ze svých podřízených?
Ano, musíte mít verzi pro více poradců. Do nastavení ceny/jednotku u poradců  pak zadáte rozdílovou provizi. U firem pracujících s procenty to jde také. Popis je v příručce.
 

5.12.2009

2a. Nevidím v Alexovi dole tlačítka a nemohu ho ovládat. Co mám dělat?
Monitor je pravděpodobně širokoúhlý, čili nesplňuje podmínku "větší rozlišení než 1280x1024" (splňuje jen jednu z nich).
Případně máte ve Windows nastavenu velikost písma větší než 100%.

Řešení:
V menu Alexe Nastavení/Parametry uživatele/Nastavení rozměru oken -
Najděte řádek, kde je modré zaškrtnutí a u velikosti písma nastavíte menší číslo. U rozlišení Alexe "větší než1280x1024" zkuste místo doporučené hodnoty 150 třeba 140 či 135 ...

Čím menší číslo, tím více sloupců dat uvidíte v mřížce programu. Ale pak budou samozřejmě menším písmem. A naopak.  Mřížka je tabulka v programu, která má svislé a vodorovné čáry čárkované.

Pak Alexe NUTNĚ ukončete a znovu spusťte. Tímto zvláštním nastavením získáte v Alexovi velmi dobře čitelné velké písmo v mřížkách bez ohledu na rozlišení vašeho monitoru. Čím menší číslo, tím více dat v mřížce vidíte.
Případně zkuste změnit velikost písma ve Windows na 100%.

Pakliže nevidíte ve Windows 7 či Windows 8 přes dolní lištu jen část dolních tlačítek Alexe  (řešení popisované nahoře nepomohlo), je třeba nastavit na liště ve Windows menší ikony.

Nebo nastavit ve Windows skrývání lišty (lišta se objeví automaticky vždy při pohybu myši dolů).

 

14.6.2007
3. Chci si ke klientovi přiřadit jeho dokumenty (nabídky v MS Excelu, MS Wordu, nascanované smlouvy, nahranou schůzku na magnetofonu - např. v mp3... Jak to mám udělat ?
V menu Alexe Ostatní/Dokumenty si tento dokument (je normálně uložen mimo Alexe) přiřadíte k určitému konkrétnímu klientovi. V seznamu dokumentů si vždy patřičný dokument klienta naleznete a spustíte (viz příručka Ostatní/Dokumenty). Příslušný dokument vidíte i ve formuláři osobních ůdajů klienta (přepnete na záložku Dokumenty / Upravit).
3a. Nemohu opustit detail smlouvy, jak se odsud dostanu?
Smlouvu můžete standardně opustit tehdy až vyplníte povinné údaje. Jsou to cca 3 pole, které poznáte tak, že mají podtržené nadpisy.
Další a jednodušší možností je stisknout dolní tlačítko Zrušit smlouvu.
14.6.2007
4. Formulář pro souhlas (se zpracováním údajů)
V menu Ostatní/formuláře pro tisk/Osobní údaje - zde je formulář pro souhlas. Souhlas se poznamená do formuláře Kontaktu či Klienta /záložka Další údaje. Stejně tak i souhlas se zasíláním e-mailu.
6.9.2007
5.  Mohou Alexe používat slovenští uživatelé?
Ano, bez problémů mohou. Nastaví si jen měnu ve formulářích z Kč na EUR a změní si ve volitelných číselníkách české společnosti a jejich produkty na slovenské (názvy a produkty pojišťoven, stavebních spořitelen, penzijních fondů atd.). Číselníky některých slovenských finančních institucí jsou ke stažení zde.
V příručce je kapitola "Alex pro slovenské uživatele" a "Číselníky/Společnosti", kde je napsáno více.
4.10.2006
6.  Jak mám nainstalovat novou demoverzi 3.02, když na  PC již mám demoverzi starou? (stará demoverze je verze 1.00, 2.00 a 2.01, 2.02)
POZOR, v následujícím postupu předpokládáme, že NEMÁTE OSTROU VERZI PROGRAMU, ale Demoverzi, protože o doposud zaevidovaná data přijdete. Což by vám u ostrých dat určitě vadilo.

Program se vás při instalaci ptá, zda odinstalovat či nainstalovat znovu. V instalaci nepokračujte a ukončete instalační program.
Nejdříve musíte vymazat starou databázi Alexe (wb8.fil) ze staré demoverze.

Vymazání databáze:
Alexe nesmíte mít spuštěného - ukončete program.
Z menu Windows Start/Programy/Alex klikněte na Konfigurace 602 SQL. V levém sloupci potom klikněte na SQL server Alex, až se označí. Na pravé straně potom klikněte na záložku Databáze.
Pak stiskněte tlačítko VYMAZAT DATABÁZI a potvrďte "ANO".
SQL server ALex nyní vlevo zmizí. Zde je obrázek.
Nyní můžete novou demoverzi znovu nainstalovat. Na dotaz zda nainstalovat či odinstalovat, zaškrtněte NAINSTALOVAT ZNOVU.

Aktualizace ostrých verzí programu Alex je dělána (na rozdíl od demoverze) samozřejmě automaticky a bez ztráty dat. Speciální postup je vždy uveden u každé verze aktualizace (upgrade či update).
 

4.10.2006
7.  Na co je registrační karta?
Registrační karta je na CD i na internetu v souboru registrace.doc. Vytištěnou kartu je třeba po aktivizaci ostré verze programu odeslat podepsanou na adresu výrobce. Uživatel tím získává nárok na užití programu dle licenční smlouvy (smlouva zobrazuje se při instalaci programu). Pakliže chcete kartu na CD vyplnit pomocí PC, musíte si ji předtím překopírovat na PC. Při spuštění souboru registrace.doc přímo z CD totiž můžete kartu samozřejmě jen vytisknout a následně vyplnit ručně.
8.  Nemám zatím žádnou tiskárnu, jak mám jakoukoliv nainstalovat?
    Jak poslat sestavu pro tisk e-mailem?
Použijte softwarovou fiktivní tiskárnu Pdf Factory  (zkušební verze). Je i na CD. Tento program využijete i tehdy, když chcete sestavu (kterou byste jinak mohli vytisknout) někomu poslat e-mailem. Program vytvoří soubor pdf, který pošlete mailem.
4.10.2006
9.  Mám připojené dva monitory a Alex se mi roztáhne na hlavním monitoru doprava mimo plochu tak, že nevidím v Alexovi pravé dolní tlačítka. Co s tím?

Alex se roztáhne maximálně na plochu, kterou má povoleny od Windows. Zajistí to velké písmo při všech rozlišeních.  Vy máte nyní pravděpodobně rozlišení 2048 x 768 (dvě plochy 1024 x768 vedle sebe), přičemž tu pravou polovinu nevidíte, protože nemáte zapnutý i druhý monitor.
Plochu pro druhý (sekundární) monitor musíte nyní zakázat v "Zobrazení".
Na ploše Windows klikněte pravým tlačítkem myši, Vlastnosti, Záložka nastavení. Klepněte na druhý monitor (ten, který na Alexe nepoužíváte) a podívejte se, zda není zaškrtnuto " rozšířit plochu na tento monitor". Zaškrtnutí případně zrušte. Toto nové nastavení Alex akceptuje až při svém novém startu (jestliže je spuštěn, ukončete ho a znovu spusťte).
Špatné nastavení vidíte zde.

14.6.2007
10. Chtěl bych mít u každého klienta jeho investiční profil. Jak to mám udělat?
ANALÝZA klienta jako investora:- vezmete si jakýkoliv vhodný formulář v jakémkoliv formátu (u demoverze je např. soubor Investicni_dotaznik.xls, což je vzorový formulář z ČNB). Nebo stačí např. do vyhledávače google.cz zadat klíčové slovo "investiční dotazník" a určitě si něco vyberete. Dotazník si vyplníte, vytisknete, necháte klientovi podepsat a uložíte na disk. V menu Alexe Ostatní/Dokumenty si tento dokument (je normálně uložen mimo Alexe) přiřadíte k určitému konkrétnímu klientovi. V seznamu dokumentů si vždy patřičný dokument klienta naleznete a spustíte (viz příručka Ostatní/Dokumenty). Příslušný dokument vidíte i ve formuláři osobních ůdajů klienta (přepnete na záložku Dokumenty / Upravit).
6.9.2007
11. Funguje Alex pod Windows Vista či Windows 7, Windows8 ?
Alex funguje pod těmito systémy od verze 2.02.
Standardně vypadá nabídka po vložení demoverze do CD mechaniky:
nabídka
Při instalaci:
U
Windows Vista v tuto chvíli nabídka nenabíhá. Musíte si na CD najít adresář  Alex / Alex_demo a tam kliknout na setup.exe. (Tedy v případě nové instalace
. Jestliže provádíte aktualizaci ostré verze z 2.01 na 2.02, musíte najít adresář Alex / 2.02-UPGRADE a tam kliknout na setup.exe).
 
12. Hromadná korespondence, štítky...
V současné verzi pouze tímto způsobem:
1. Máte soubor z Alexe např. kontakty.csv
2. Spustíte si Excel
3. Soubor csv si NAIMPORTUJETE do spuštěného Excelu přes menu Excelu:   Data/Import dat ....)
4. Oddělovač zvolíte ten, co je v csv - tedy ČÁRKA
5. V tu chvíli, co přepnete na čárku, uvidíte v Excelu, jak se Vám data srovnají do sloupců.
6. Po seřazení do sloupců lze soubor uložit jako xls.

13.  Mohu si vést provize, když pracuji pro více plátců provize ?

Princip: Funkci jednoho poradce, který pracuje např. pro dva plátce provize obejdete tím, že si zadáte sebe jako dva různé poradce s různými plátci provize.

Děláte např. ještě zvlášť pro ČMSS. Musíte si tedy založit v "Číselníky / Poradci" sebe (Dvořák Josef) ještě jednou jako dalšího poradce - např. Dvořák Josef (ČMSS). Musíte si tedy koupit verzi pro více poradců. Zadáte Název dalšího plátce (ČMSS), váš stupeň u ČMSS, cenu/jednotku u ČMSS, měnu a kurs si předtím vyplníte v "Číselníky/Plátci provize/ tl. ZALOŽIT" (viz Číselníky).  
Nyní se vám v detailu provize při výběru poradce "Dvořák Josef (ČMSS)" objeví vpravo nahoře jeho údaje platné u jeho plátce provize. Při přepnutí na poradce Dvořák bude ve smlouvě hodnota jednotky od druhého plátce provize. Ve smlouvách si tedy pak vybíráte z těchto dvou poradců (ve skutečnosti jde o jednoho poradce, který dělá pro více plátců).
V tomto případě musíte mít ovšem zakoupenu verzi pro více poradců.
Více v příručce v kapitole Provize.

 

14.  Dělá mi problémy najít v příručce příslušnou kapitolu a otázku.
V programu stisknete vpravo dole tlačítko Help (obrázek knihy). Otevře se vám automaticky příručka v těch místech, které souvisí s oblastí, ve které v Alexovi právě pracujete.

Když hledáte nějaké téma - např. "výplata provize". Jak zjistíte, kde se toto sousloví vyskytuje?

V příručce se vlevo nahoře přepnete na záložku Vyhledávat, vyplníte pole "Zadejte hledaný text"  slovy které hledáte. Pak kliknete na "Seznam témat" a vyberete si si z výsledků hledání.


 
15. Jak vytisknout příručku ?
Tisk příručky proveďte ze souboru pdf, který je vhodný pro tisk. Příručka, jež je obsahem programu Alex je vhodná pro prohlížení na monitoru.

 


16.
Spodní lišta na širokoúhlém monitoru vám zakrývá polovinu spodních tlačítek.

Lištu Windows si případně nastavte, aby se automaticky schovávala (z Windows: Start/ Nastavení/ Ovládací panely /Hlavní panel a nabídka Start - zaškrtněte "Automaticky skrývat hlavní panel" - případně předtím odškrtněte "Uzamknout hlavní panel").
Zkontrolujte, zda máte ve Windows nastavenu velikost písma 100% nebo menší.
Pomáhá taká zmenšení ikon na spodní liště Windows.

 
 
 

 

 

 Zašlete mi DEMO

DEMOVERZI
vám zašleme
 

 

  Účetní software

- Daňová evidence      - Podvojné účetnictví
 
E-bok
Jak vybrat kancelářskou židli
 

Odezvy poradců

... každopádně již teď vím jedno, Alex je první program, který se mně dostal do ruky a který má logické ovládání.
Zdraví Ivana B.
... kdybych si poznačil, ve využitelné podobě, informace v prvních 4 letech své kariéry poradce, tak bych dnes již byl za vodou. Libor P.
... je to zatím to nejlepší, co jsem viděl. Jiří H.
Nainštaloval som si Váš program Alex a musím povedať, že som našiel to, čo som hľadal. B.K.
 

Mánuál na výběr matrace
Stáhněte si ZDARMA
 
 

 

 

 

 

                                                                          

 

e-mail:  alex.help@email.cz

demo

zajímavé odkazy 

jak vybrat matraci chytre rekonstrukce